مطالب و توضیحات

سیب سلامت محصولات ضدتن

IRFDO

توی این مقاله این موضوع رو بررسی میکنیم که سیب سلامت یا در واقع مجوز سازمان غذا و داروی جمهوری اسلامی چی هست ؟ و البته نیازی به گفتن نداره که تمامی محصولات سایت دارای این نشان یا استاندارد هستند. در آخر متن به جزئیات اون اشاره شده. لازم به ذکر هست که مخفف انگلیسی این نماد درواقع IFDA مخفف (Iran Food & Drug Administration) هست اما گاهی در متن ها یا لوگو ها با عناوینی دیگر نیز نوشته میشود. مثل: (IRFDA) مخفف Islamic Republic Food & Drug Administration و یا (IRFDO) مخفف Islamic Republic Food & Drug Organization

معنا و مفهوم لوگو

سیب در استعاره نشانه ی سلامتی هست. سازمان غذا و دارو این نشان رو برگزیده که این نماد از دو رنگ آبی و سبز تشکیل شده. برگ سبز  که به شکل چشم در بین لوگو طراحی شده بیانگر نظارت سازمان غذا و دارو در جهت سلامت مصرف کننده هاست.

با دقت بیشتر در شکل و شمایل این نشان متوجه میشیم که این سیب به شکل حروف F , D  طراحی شده است که در سمت چپ F  حرف اول FOOD به معنای غذاست. و در سمت راست D حرف اول کلمه ی DRUG به معنی دارو ست.

وظیفه سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو، مسئول مراقبت از سلامت عمومی جامعه یا کشور است. روش آن حصول اطمینان از ایمنی، کارآیی و امنیت مواد غذایی و داروهای دامپزشکی، محصولات زیستی و وسایل پزشکی است. این سازمان همچنین مسئول تنظیم تولید، بازاریابی و توزیع مواد غذایی برای محافظت از سلامت عمومی است. سازمان غذا و دارو ، مسئول پیشرفت سلامت عمومی نیز می باشد. همچنین با کمک به سرعت نوآوری هایی که محصولات پزشکی را موثر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر می سازد  به پیشرفت سلامت عمومی مردم کمک می کند و با کمک به مردم می تواند به اطلاعات دقیق و مبتنی بر دانش که برای استفاده و نگهداری و بهبود محصولات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند برسد. این سازمان در ۱۳۸۹ تشکیل شد. مسولیت مدیریت و نظارت بر این سازمان بر عهده معاون غذا و دارو وزارت بهداشت می باشد.

مجوز محصول

ماده مؤثره ی محصولات ضدعفونی کننده ی غیر الکلی این سایت از محلول imc orga بهره میبرند. این محلول در تاریخ 99/04/31 موفق به دریافت مجوز سیب سلامت شده است. کد ثبت محلول ضدعفونی کننده ی فراورده 3794985046647310 میباشد. نماد سیب سلامت محصولات ضدتن (IRFDA) بر روی تمامی برچسب ها نیز قابل مشاهده هست.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دیگر مدارک و تأییدیه های این محلول میتونید از طریق لینک زیر مقاله ی مربوط رو مطالعه بفرمایید.

نتیجه ی آزمایش ها و تأییدیه ها

1 دیدگاه در “سیب سلامت محصولات ضدتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *